Serwis

Naprawa bram garażowych

Zakup bramy garażowej szczególnie do przedsiębiorstwa to spory koszt. Nie warto jednak oszczędzać na elementach stolarki drzwiowej, które w przyszłości będą narażone na intensywną eksploatację. To właśnie ona jest jedną z przyczyn, dla których trzeba wzywać serwis bram garażowych. Innym, równie częstym i trudnym do zignorowania powodem są usterki wynikające z kolizji czy niewłaściwego użytkowania. W każdej z sytuacji — gdy słyszysz stukot, hałas, konstrukcja chwieje się lub niedomyka, elementy zmieniają miejsce swojego położenia, spadają lub rdzewieją przyda się naprawa. Bramy garażowe w Grodzisku i okolicach serwisuje firma Haiko — dostawca rozwiązań dla klientów indywidualnych oraz firm, który świadczy również usługi konserwacyjne. Okazuje się, że w wielu przypadkach wystarczą regularne przeglądy, aby zapobiegać awariom. Jeżeli jednak dojdzie do zaniedbań nie zawsze konieczna jest wymiana bramy garażowej. Naprawa czy wymiana zużytej lub zepsutej części na nową to tańsza alternatywa dla zakupu nowego produktu. Warto ją rozważyć, szczególnie, jeśli możesz skorzystać z usług serwisowych firmy o ugruntowanej pozycji rynkowej.

Serwis bram Hörmann w Grodzisku Mazowieckim

Firmy, które zajmują się naprawą bram garażowych zazwyczaj mają rozległą wiedzę, doświadczenie oraz sprzęt pozwalający na świadczenie kompleksowych usług serwisowych. Co to oznacza? Że możesz zwrócić się do nich z rozmaitymi problemami, dotyczącymi bram rozwieralnych, uchylnych, rolowanych, segmentowych, przemysłowych wszystkich marek.  Serwis bram Hörmann w Grodzisku Mazowieckim to jedno z miejsc, w którym uzyskasz wsparcie nie tylko w razie problemów z bramą niemieckiego producenta, ale też innych firm:

 • Wiśniowski,
 • Loading Systems,
 • Crawford Assa Abloy,
 • Nassau,
 • Domoferm,
 • Novoferm.

Wiele z nowoczesnych przedsiębiorstw działa na podobnych zasadach, korzystając z aktualnych technologii. Szeroka dostępność części, zarówno oryginalnych, jak też wysokiej klasy zamienników oraz parków maszynowych, pozwala wykonywać naprawy bram garażowych w bardzo szerokim zakresie. Zawsze warto rozważyć tę opcję, gdyż pod względem ceny może być dużo bardziej opłacalna niż zakup nowego produktu.

Serwis bram garażowych

Bardzo często serwis bram w ogóle nie byłby potrzebny, gdyby nie zaniedbania w regularnej konserwacji. Okazuje się, że nie wystarczy tylko wybrać dobry produkt i prawidłowo go zamocować. Nawet najdroższe rozwiązania z wysokiej półki mogą ulegać awariom na skutek:

 • normalnej codziennej eksploatacji,
 • uszkodzeń mechanicznych,
 • zaniedbaniu znaczenia czynności konserwacyjnych.

Awaria?

Skorzystaj z naszego telefonu alarmowego

+48 664 195 400

naprawa bram garażowychserwis bram Hormannserwis hormann grodzisk

Tymczasem regularne przeglądy pozwalają wykryć usterki szybko i zareagować na nie błyskawicznie. Dzięki temu problem nie pogłębi się, a Ty nie będziesz zaskoczony, gdy brama odmówi posłuszeństwa w najmniej spodziewanym momencie (zazwyczaj podczas organizowania procesu spedycji — załadunku czy rozładunku).

Konserwacja to szereg kompleksowych usług, które należy wykonywać bez względu na to, czy posiadasz produkt mało znanej marki, czy obsługujesz bramę Wiśniowski lub Hörmann. Serwis w Grodzisku oferuje przeglądy:

Wszystkie te elementy narażone są na intensywną eksploatację, dlatego dla ich niezawodnego działania zaleca się regularne konserwowanie. Pozwala ono zmniejszyć koszty eksploatacji, zminimalizować ryzyko poważniejszych awarii i nieplanowanych przestojów, zadbać o bezpieczeństwo pracowników, zmodernizować posiadane napędy, utrzymać wartość rynkową bramy, a przede wszystkim dostosować ją do aktualnych wymogów technicznych.

Serwis bram magazynowych

Każda, nawet niewielka usterka w przedsiębiorstwie może mieć ogromny wpływ na spowolnienie produkcji czy wręcz jej sparaliżowanie. Dlatego warto wezwać serwis bram magazynowych, jak tylko zauważysz jakiekolwiek niepokojące sygnały, mogące świadczyć o awarii bramy garażowej. Należą do nich:

 • uszkodzenie siłownika, do którego dochodzi np. w razie odcięcia zasilania,
 • spalenie napędu, co jest efektem przeciążenia, złej konserwacji, nieprawidłowo dobranej wagi skrzydła do możliwości zawiasów,
 • uszkodzenie centrali sterującej, np. w efekcie połączenia niekompatybilnych ze sobą elementów,
 • trudności z otwieraniem/zamykaniem, brak płynności ruchów, zacinanie się mechanizmu.

To tylko niewielka część problemów, z jakimi do serwisu bram garażowych zgłaszają się klienci prywatni oraz firmowi. Ci drudzy mogą szczególnie potrzebować wsparcia renomowanego przedsiębiorstwa, jeśli nie chcą ponosić gigantycznych kosztów czy strat wynikających z zastojów w produkcji.

Serwis bram przemysłowych

Serwis bram przemysłowych — pod tym hasłem kryje się wiele czynności związanych nie tylko z udzielaniem pomocy doraźnej, gdy dojdzie już do awarii. To również usługi, których celem jest spowolnienie zużywania się elementów, a także ich odpowiednie zabezpieczanie na wypadek uszkodzeń. Dobrym przykładem jest awaria ramp hydraulicznych, do których dochodzi wyjątkowo często nie tylko w Grodzisku. Serwis bram przemysłowych w takiej sytuacji musi przede wszystkim:

 • zapoznać się z dokumentacją techniczną elementu,
 • zdiagnozować, na czym polega problem (rampa nie podnosi się, zacina się podczas pracy),
 • ustalić zakres prac niezbędnych do przeprowadzenia,
 • przedstawić klientowi możliwe opcje (wymiana elementu na nowy, naprawa lub wymiana pojedynczej części poprzez regulację, ustawienie elektrozaworów oraz parametryzację ustawień centrali sterującej),
 • sprawne i terminowe przeprowadzenie prac i udzielenie na nie gwarancji.

Powyższy schemat postępowania nie dotyczy wyłącznie ramp przy bramach przemysłowych. Serwis działa kompleksowo również w przypadku wszystkich innych awarii, które mogłyby zagrażać prawidłowemu działaniu firmy oraz bezpieczeństwu jej pracowników. Wybór godnego zaufania usługodawcy to priorytet w przywracaniu pełnej funkcjonalności przedsiębiorstwa.

Zapraszamy do współpracy,

Zespół HAIKO

Translate